Las Torres de Cotillas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Las Torres de Cotillas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Las Torres de Cotillas is located in Spanjë
Las Torres de Cotillas
Las Torres de Cotillas

Koordinatat: 38°1′35″V 1°14′37″P / 38.02639°V 1.24361°P / 38.02639; -1.24361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku Vega Media del Segura
Kryetari i Bashkisë Domingo Coronado
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38 km2
Lartësia 82 m (m.n.d.)
Popullsia 21062 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Torreños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30565
Koordinatat 38° 1′ 35″ Veri

1° 14′ 37″ Perëndim

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}

Las Torres de Cotillas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Media del Segura, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Las Torres de Cotillas ka 21062 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]