Laval (Kebek)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Laval (kthjellim).


Laval
—  rajon administrativ  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°36′34″V 73°43′02″P / 45.6094°V 73.7172°P / 45.6094; -73.7172 (Laval)Koordinatat: 45°36′34″V 73°43′02″P / 45.6094°V 73.7172°P / 45.6094; -73.7172 (Laval)
Lartësia 347 m (m.n.d)
Sipërfaqja 245,4 km2
Popullsia 376.845 banorë 2006
Dendësia 1.535,64 banorë/km2
Themelimi 29 mars 1966
Laval is located in Kanadaja
Laval
Laval
Laval – harta_foto
www.ville.laval.qc.ca/

Laval është një rajon administrativProvincën Kebek, Kanada. Rajoni administrativ ka një sipërfaqe 245.4 km² dhe popullsi 376845 banorë.[1] U themelua më 29 mars 1966.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Laval – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek