Lavaqueresse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lavaqueresse
Komunë
noform
Pamje nga Lavaqueresse
Vendndodhja
Lavaqueresse is located in Franca
Lavaqueresse
Lavaqueresse
49°56′56″V 3°42′37″L / 49.948888888889°V 3.7102777777778°L / 49.948888888889; 3.7102777777778Koordinatat: 49°56′56″V 3°42′37″L / 49.948888888889°V 3.7102777777778°L / 49.948888888889; 3.7102777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.44 km2
Popullsia 212 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02450
INSEE 02414


Lavaqueresse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lavaqueresse ka një popullsi prej 212 banorë dhe sipërfaqe 4.44 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lavaqueresse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale