Lavillatte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lavillatte
Komunë
noform
Pamje nga Lavillatte
Vendndodhja
Lavillatte is located in Franca
Lavillatte
Lavillatte
44°44′39″V 3°57′09″L / 44.744166666667°V 3.9525°L / 44.744166666667; 3.9525Koordinatat: 44°44′39″V 3°57′09″L / 44.744166666667°V 3.9525°L / 44.744166666667; 3.9525
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.6 km2
Popullsia 82 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07660
INSEE 07137


Lavillatte është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lavillatte ka një popullsi prej 82 banorë dhe sipërfaqe 18.6 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lavillatte – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale