Laviolle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laviolle
Komunë
noform
Pamje nga Laviolle
Vendndodhja
Laviolle is located in Franca
Laviolle
Laviolle
44°45′46″V 4°20′21″L / 44.762777777778°V 4.3391666666667°L / 44.762777777778; 4.3391666666667Koordinatat: 44°45′46″V 4°20′21″L / 44.762777777778°V 4.3391666666667°L / 44.762777777778; 4.3391666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.84 km2
Popullsia 118 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07530
INSEE 07139


Laviolle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Laviolle ka një popullsi prej 118 banorë dhe sipërfaqe 13.84 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laviolle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale