Le Broc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Broc
Komunë
noform
Pamje nga Le Broc
Stema_figura
Vendndodhja
Le Broc is located in Franca
Le Broc
Le Broc
43°48′34″V 7°10′12″L / 43.809444444444°V 7.17°L / 43.809444444444; 7.17Koordinatat: 43°48′34″V 7°10′12″L / 43.809444444444°V 7.17°L / 43.809444444444; 7.17
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.65 km2
Popullsia 1405 banorë
Dendësia 75 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06510
INSEE 06025
Faqja Zyrtare http://www.mairie-lebroc.fr


Le Broc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Broc ka një popullsi prej 1405 banorë dhe sipërfaqe 18.65 km², me një dendësi prej 75 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Broc (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale