Le Brusquet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Brusquet
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Le Brusquet is located in Franca
Le Brusquet
Le Brusquet
44°09′40″V 6°18′35″L / 44.161111111111°V 6.3097222222222°L / 44.161111111111; 6.3097222222222Koordinatat: 44°09′40″V 6°18′35″L / 44.161111111111°V 6.3097222222222°L / 44.161111111111; 6.3097222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.25 km2
Popullsia 964 banorë
Dendësia 43 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04420
INSEE 04036


Le Brusquet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Brusquet ka një popullsi prej 964 banorë dhe sipërfaqe 22.25 km², me një dendësi prej 43 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Brusquet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale