Le Châtelet-sur-Retourne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Châtelet-sur-Retourne
Komunë
noform
Pamje nga Le Châtelet-sur-Retourne
Stema_figura
Vendndodhja
Le Châtelet-sur-Retourne is located in Franca
Le Châtelet-sur-Retourne
Le Châtelet-sur-Retourne
49°25′01″V 4°16′41″L / 49.416944444444°V 4.2780555555556°L / 49.416944444444; 4.2780555555556Koordinatat: 49°25′01″V 4°16′41″L / 49.416944444444°V 4.2780555555556°L / 49.416944444444; 4.2780555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.94 km2
Popullsia 746 banorë
Dendësia 75 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08111


Le Châtelet-sur-Retourne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Le Châtelet-sur-Retourne ka një popullsi prej 746 banorë dhe sipërfaqe 9.94 km², me një dendësi prej 75 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Châtelet-sur-Retourne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale