Le Charmel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Charmel
Komunë
Vendndodhja
Le Charmel is located in Franca
Le Charmel
Le Charmel
49°06′48″V 3°32′57″L / 49.113333333333°V 3.5491666666667°L / 49.113333333333; 3.5491666666667Koordinatat: 49°06′48″V 3°32′57″L / 49.113333333333°V 3.5491666666667°L / 49.113333333333; 3.5491666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.83 km2
Popullsia 323 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02850
INSEE 02164


Le Charmel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Le Charmel ka një popullsi prej 323 banorë dhe sipërfaqe 9.83 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Charmel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale