Le Cheylard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Cheylard
Komunë
noform
Pamje nga Le Cheylard
Stema_figura
Vendndodhja
Le Cheylard is located in Franca
Le Cheylard
Le Cheylard
44°54′19″V 4°25′20″L / 44.905277777778°V 4.4222222222222°L / 44.905277777778; 4.4222222222222Koordinatat: 44°54′19″V 4°25′20″L / 44.905277777778°V 4.4222222222222°L / 44.905277777778; 4.4222222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.45 km2
Popullsia 3038 banorë
Dendësia 226 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07160
INSEE 07064
Faqja Zyrtare http://www.ville-lecheylard.fr


Le Cheylard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Cheylard ka një popullsi prej 3038 banorë dhe sipërfaqe 13.45 km², me një dendësi prej 226 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Cheylard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale