Le Monêtier-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Monêtier-les-Bains
Komunë
noform
Pamje nga Le Monêtier-les-Bains
Stema_figura
Vendndodhja
Le Monêtier-les-Bains is located in Franca
Le Monêtier-les-Bains
Le Monêtier-les-Bains
44°58′34″V 6°30′31″L / 44.976111111111°V 6.5086111111111°L / 44.976111111111; 6.5086111111111Koordinatat: 44°58′34″V 6°30′31″L / 44.976111111111°V 6.5086111111111°L / 44.976111111111; 6.5086111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 97.87 km2
Popullsia 1003 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05220
INSEE 05079
Faqja Zyrtare http://www.monetier.com


Le Monêtier-les-Bains është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Monêtier-les-Bains ka një popullsi prej 1003 banorë dhe sipërfaqe 97.87 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Monêtier-les-Bains – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale