Le Rouret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Rouret
Komunë
noform
Pamje nga Le Rouret
Stema_figura
Vendndodhja
Le Rouret is located in Franca
Le Rouret
Le Rouret
43°40′28″V 7°00′20″L / 43.674444444444°V 7.0055555555556°L / 43.674444444444; 7.0055555555556Koordinatat: 43°40′28″V 7°00′20″L / 43.674444444444°V 7.0055555555556°L / 43.674444444444; 7.0055555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.1 km2
Popullsia 3989 banorë
Dendësia 562 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06650
INSEE 06112


Le Rouret është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Rouret ka një popullsi prej 3989 banorë dhe sipërfaqe 7.1 km², me një dendësi prej 562 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Rouret – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale