Le Thuel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Thuel
Komunë
noform
Pamje nga Le Thuel
Vendndodhja
Le Thuel is located in Franca
Le Thuel
Le Thuel
49°38′58″V 4°04′37″L / 49.649444444444°V 4.0769444444444°L / 49.649444444444; 4.0769444444444Koordinatat: 49°38′58″V 4°04′37″L / 49.649444444444°V 4.0769444444444°L / 49.649444444444; 4.0769444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.06 km2
Popullsia 179 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02340
INSEE 02743


Le Thuel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Le Thuel ka një popullsi prej 179 banorë dhe sipërfaqe 7.06 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Thuel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale