Le Verguier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Verguier
Komunë
noform
Pamje nga Le Verguier
Vendndodhja
Le Verguier is located in Franca
Le Verguier
Le Verguier
49°55′28″V 3°10′11″L / 49.924444444444°V 3.1697222222222°L / 49.924444444444; 3.1697222222222Koordinatat: 49°55′28″V 3°10′11″L / 49.924444444444°V 3.1697222222222°L / 49.924444444444; 3.1697222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.28 km2
Popullsia 214 banorë
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02490
INSEE 02782


Le Verguier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Le Verguier ka një popullsi prej 214 banorë dhe sipërfaqe 4.28 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Verguier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale