Le Vernet, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Le Vernet, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Le Vernet shiko Le Vernet.


Le Vernet
Komunë
noform
Pamje nga Le Vernet
Stema_figura
Vendndodhja
Le Vernet is located in Franca
Le Vernet
Le Vernet
46°06′31″V 3°27′46″L / 46.108611111111°V 3.4627777777778°L / 46.108611111111; 3.4627777777778Koordinatat: 46°06′31″V 3°27′46″L / 46.108611111111°V 3.4627777777778°L / 46.108611111111; 3.4627777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.07 km2
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Popullsia 1932 banorë
Dendësia 192 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03200
INSEE 03306


Le Vernet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Vernet ka një popullsi prej 1932 banorë dhe sipërfaqe 10.07 km², me një dendësi prej 192 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Vernet (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale