Le Veurdre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Veurdre
Komunë
noform
Pamje nga Le Veurdre
Vendndodhja
Le Veurdre is located in Franca
Le Veurdre
Le Veurdre
46°45′22″V 3°02′23″L / 46.756111111111°V 3.0397222222222°L / 46.756111111111; 3.0397222222222Koordinatat: 46°45′22″V 3°02′23″L / 46.756111111111°V 3.0397222222222°L / 46.756111111111; 3.0397222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.16 km2
Popullsia 476 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03320
INSEE 03309


Le Veurdre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Veurdre ka një popullsi prej 476 banorë dhe sipërfaqe 21.16 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Veurdre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale