Lebana (Prishtinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lebanë
Labanë
Fshat
Vendndodhja
Lebanë is located in Kosova
Lebanë
Lebanë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 636 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 27″ Veri

21° 8′ 30″ Lindje

Popullsia 398 banorë (2011)

Lebanë është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Labanë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]