Jump to content

Lee Yoo-hyung

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lee Yoo-hyung
Të dhënat vetjake
Emri i plotëLee Yoo-hyung
Datëlindja(1911-01-21)janar 21, 1911
VendlindjaSinchon, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Keijo SC
Karriera ndërkombëtare
1940Japonia1(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Lee Yoo-hyung (21 Janar 191129 Janar 2003) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1940 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]