Lentillères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lentillères
Komunë
noform
Pamje nga Lentillères
Vendndodhja
Lentillères is located in Franca
Lentillères
Lentillères
44°36′49″V 4°18′50″L / 44.613611111111°V 4.3138888888889°L / 44.613611111111; 4.3138888888889Koordinatat: 44°36′49″V 4°18′50″L / 44.613611111111°V 4.3138888888889°L / 44.613611111111; 4.3138888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.72 km2
Popullsia 233 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07141


Lentillères është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lentillères ka një popullsi prej 233 banorë dhe sipërfaqe 8.72 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lentillères – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale