Les Alqueries

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Alqueries
Komunë
noform
Town Hall.
Stema_figuraBandera de les Alqueries.svg
Vendndodhja
Les Alqueries is located in Spanjë
Les Alqueries
Les Alqueries

Koordinatat: 39°53′47″V 0°6′49″L / 39.89639°V 0.11361°L / 39.89639; 0.11361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castelló
Qarku Plana Baixa
Kryetari i Bashkisë Consuelo Sanz Molés
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.6 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 4284 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alqueriers
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12530
Koordinatat 39° 53′ 47″ Veri

0° 6′ 49″ Lindje

Faqja Zyrtare www.lesalqueries.org


Les Alqueries është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Baixa, të provincës Castelló, në Komunitetin e Valencias. Les Alqueries ka 4284 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]