Les Borges Blanques

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Borges Blanques
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Les Borges Blanques is located in Spanjë
Les Borges Blanques
Les Borges Blanques

Koordinatat: 41°31′10″V 0°52′6″L / 41.51944°V 0.86833°L / 41.51944; 0.86833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Lleida
Qarku Garrigues
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.5 km2
Lartësia 295 m (m.n.d.)
Popullsia 6088 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 31′ 10″ Veri

0° 52′ 6″ Lindje

Les Borges Blanques është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrigues, të provincës Lleida. Les Borges Blanques ka 6088 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 61.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]