Les Mazures

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Mazures
Komunë
noform
Pamje nga Les Mazures
Vendndodhja
Les Mazures is located in Franca
Les Mazures
Les Mazures
49°53′17″V 4°37′35″L / 49.888055555556°V 4.6263888888889°L / 49.888055555556; 4.6263888888889Koordinatat: 49°53′17″V 4°37′35″L / 49.888055555556°V 4.6263888888889°L / 49.888055555556; 4.6263888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.14 km2
Popullsia 948 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08500
INSEE 08284
Faqja Zyrtare http://www.ville-les-mazures.fr/index.html


Les Mazures është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Les Mazures ka një popullsi prej 948 banorë dhe sipërfaqe 36.14 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Mazures – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale