Les Orres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Orres
Komunë
noform
Pamje nga Les Orres
Stema_figura
Vendndodhja
Les Orres is located in Franca
Les Orres
Les Orres
44°30′50″V 6°33′03″L / 44.513888888889°V 6.5508333333333°L / 44.513888888889; 6.5508333333333Koordinatat: 44°30′50″V 6°33′03″L / 44.513888888889°V 6.5508333333333°L / 44.513888888889; 6.5508333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 74.79 km2
Lartësia 1460 m (m.n.d.)
Popullsia 532 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05200
INSEE 05098
Faqja Zyrtare http://www.lesorres.com


Les Orres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Les Orres ka një popullsi prej 532 banorë dhe sipërfaqe 74.79 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Orres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale