Leshani (Therandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leshan
Fshat
Vendndodhja
Leshan is located in Kosova
Leshan
Leshan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 390 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 40″ Veri

20° 46′ 52″ Lindje

Popullsia Ka popoullsi rreth 2800-2900 njerez dhe rreth 220 shtepi ku shumica e popullsise eshte ne mergim banorë

Leshan është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë.

Ka Elshani,Gashi,Kryeziu,Krasniqi,Kabashi,Kotorri,Papaj,Bytyci,Kodra,Gjogaj,Zogaj,Ramadani,Nuredini,Buzhala,Sinani.

Ku njihen me fise si Geleviç,Bullaveç,Dermak,Azezoviç,Muratoviç,Tupall etj... Vendasit qe para e.r.s sone jane Elshanet dhe Gashet.

Ku ka <<Elshani,Gashi,Kryeziu,Krasniqi,Kabashi,Kotorri,Papaj,Bytyci,Kodra,Gjogaj,Zogaj,Ramadani,Nuredini,Buzhala,Sinani.>> Ku njihen me fise si Geleviç,Bullaveç,Dermak,Azezoviç,Muratoviç,Tupall etj... Vendasit qe para e.r.s sone jane Elshanet dhe Gashet.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]