Leshkoshiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leshkoshiq
Lajthisht
Fshat
Vendndodhja
Leshkoshiq is located in Kosova
Leshkoshiq
Leshkoshiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 557 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 5″ Veri

21° 2′ 9″ Lindje

Leshkoshiq është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lajthisht.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]