Leskoci (Klinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leskoc
Fshat
Vendndodhja
Leskoc is located in Kosova
Leskoc
Leskoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 1″ Veri

20° 35′ 8″ Lindje

Leskoc është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shëngjon.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]