Licy-Clignon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Licy-Clignon
Komunë
noform
Pamje nga Licy-Clignon
Vendndodhja
Licy-Clignon is located in Franca
Licy-Clignon
Licy-Clignon
49°06′01″V 3°16′26″L / 49.100277777778°V 3.2738888888889°L / 49.100277777778; 3.2738888888889Koordinatat: 49°06′01″V 3°16′26″L / 49.100277777778°V 3.2738888888889°L / 49.100277777778; 3.2738888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.09 km2
Popullsia 79 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02810
INSEE 02428


Licy-Clignon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Licy-Clignon ka një popullsi prej 79 banorë dhe sipërfaqe 4.09 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Licy-Clignon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale