Lidhja Demokratike Shqiptare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lidhja Demokratike Shqiptare
Demokratski savez Albanaca
ShkurtesaLDSH
KryetarNikollë Camaj
Themeluar20 shtator 2017
Paraprirë ngaLidhja Demokratike në Mal të Zi
SeliaTuz
Kuvendi
0 / 81
Kuvendet komunale
8 / 786

Lidhja Demokratik Shqiptare (shk. LDSH, malaz. Demokratski savez Albanaca) është parti politike nacionale shqiptare e regjistruar më 20 shtator 2017 në Tuz, Mali i Zi.[1] Është fromuar nga degët e Malësisë, Plavë-Gucisë dhe Rozhajës së Lidhjes Demokratike në Mal të Zi.[2] Kryetari i partisë është Nikollë Camaj.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Lua error te Moduli:Citation/CS1 te rreshti 1697: attempt to index field '?' (a nil value).
  2. ^ "LDSH edhe zyrtarisht parti politike?". malesia.org. 12 tetor 2017. Arkivuar nga origjinali më 11 maj 2022. Marrë më 12 maj 2022.

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]