Lidhja Demokratike Shqiptare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lidhja Demokratike Shqiptare
Demokratski savez Albanaca
ShkurtesaLDSH
KryetarNikollë Camaj
Themeluar20 shtator 2017
ParaprirëLidhja Demokratike në Mal të Zi
SeliaTuz
Kuvendi
0 / 81
Kuvendet komunale
8 / 786
Mali i Zi Mali i Zi

Lidhja Demokratik Shqiptare (shk. LDSH, malaz. Demokratski savez Albanaca) është parti politike nacionale shqiptare e regjistruar më 20 shtator 2017 në Tuz, Mali i Zi.[1] Është fromuar nga degët e Malësisë, Plavë-Gucisë dhe Rozhajës së Lidhjes Demokratike në Mal të Zi.[2] Kryetari i partisë është Nikollë Camaj.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "IZVJEŠTAJ O REVIZIJI GODIŠNJEG KONSOLIDOVANOG FINANSIJSKOG IZVJEŠTAJA DEMOKRATSKOG SAVEZA ALBANACA ZA 2018. GODINU" (PDF). DRŽAVNA REVIZORSKA INSTITUCIJA (në malazisht). 18 nëntor 2019. Marrë më 12 maj 2022.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja) Mirëmbajtja CS1: Gjuhë e panjohur (lidhja)
  2. ^ "LDSH edhe zyrtarisht parti politike?". malesia.org. 12 tetor 2017. Marrë më 12 maj 2022.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]