Lierval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lierval
Komunë
noform
Pamje nga Lierval
Vendndodhja
Lierval is located in Franca
Lierval
Lierval
49°29′03″V 3°37′00″L / 49.484166666667°V 3.6166666666667°L / 49.484166666667; 3.6166666666667Koordinatat: 49°29′03″V 3°37′00″L / 49.484166666667°V 3.6166666666667°L / 49.484166666667; 3.6166666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.77 km2
Popullsia 112 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02429


Lierval është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lierval ka një popullsi prej 112 banorë dhe sipërfaqe 3.77 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lierval – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale