Jump to content

Liga e Dytë e Malit të Zi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Liga e Dytë e Malit të Zi në futboll (malazeze: Druga crnogorska fudbalska liga — 2. CFL) është liga e dytë futbollistikeMal të Zi. Këtë ligë e organizon Federata e Futbollit e Malit të Zi. Klubet e parë kualifikohen në Ligën e Parë të Malit të Zi ndërsa të fundit bien në Ligën e Tretë të Malit të Zi.

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]