Liljana Zaturoska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Liljana Zaturoska (maqedonisht: Лилјана Затуроска; e lindur më 6.9.1964, në Manastir) është një politikane maqedonase nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Liljana Zaturoska kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Liljana Zaturoska". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.