Lillo, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lillo
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Lillo is located in Spanjë
Lillo
Lillo

Koordinatat: 39°43′17″V 3°18′17″P / 39.72139°V 3.30472°P / 39.72139; -3.30472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Mesa de Ocaña
Kryetari i Bashkisë Ángel Valencia Pacheco (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 151 km2
Lartësia 684 m (m.n.d.)
Popullsia 3126 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Ver texto
Vendasit Lillero, ra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45870
Prefiksi 925
Koordinatat 39° 43′ 17″ Veri

3° 18′ 17″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lillo.es

Lillo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mesa de Ocaña, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Lillo ka 3126 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 151 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]