Jump to content

Lindon Berisha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Lindon Berisha është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Lindon po vazhdon të ngritet fuqishëm në skenën muzikore shqiptare dhe artisti i ri ka treguar se tashmë ka fituar zemrat e publikut shqiptar dhe suksesin e ka të garantuar. Këngëtari që është pjesë e “Brick Records”, shquhet edhe si tekstshkrues dhe si bashkepuntor ne hite me Darko Dimitrov.

Në Maj 2009, Lindon Berisha merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Bye Bye".

Më datë 5 Mars 2015, Shpend Latifi & Lindon Berisha publikojnë videoklipin "Pare". Me këtë këngë, Shpend Latifi & Lindon Berisha marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 në vitin 2015.

Më datë 13 Qershor 2015, Adrian Gaxha publikojnë videoklipin "Kalle", në bashkëpunim me Lindon. Teksti u shkrua nga BimBimma. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Adrian Gaxha marrin pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 14 Qershor 2015, Florian Beqiri & Lindon Berisha publikojnë videoklipin "Syn".

Më datë 27 Dhjetor 2015, Adrian Gaxha publikojnë videoklipin "Asnihere", në bashkëpunim me Lindon. Me këtë këngë, Adrian Gaxha marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 në vitin 2016.

Në Shtator 2016, Lindon Berisha merr pjesë në Zhurma Show 2016 me këngën "Dale".

Më datë 5 Qershor 2016, Adrian Gaxha publikon videoklipin "Money", në bashkëpunim me Lindon. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 16 Maj 2017, Elinel publikon videoklipin "T’kom Dasht", në bashkëpunim me Lindon Berisha. Teksti u shkrua nga vetë Elinel.

Më datë 20 Gusht 2017, Lindon Berisha publikon videoklipin "Lolo".

Më datë 12 Nëntor 2017, Lindon Berisha publikon videoklipin "Merri Krejt". Muzika e këngës u punua nga Darko Dimitrov, teksti u shkrua nga vetë Lindon Berisha, ndërsa për orkestrimin u kujdes Darko Dimitrov.

Më datë 8 Shkurt 2018, DJ PM & Dj Dagz publikojnë videoklipin "Hallall E Ke", në bashkëpunim me Lindon Berisha.[1]

  1. ^ Berisha, Lindon. "Biografia". Tekste Shqip. Tekste Shqip. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)