Linqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Linq
Μικρολίμνη
Fshat
Vendndodhja
Linq is located in Greqia
Linq
Linq
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Prespës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 44′ 43″ Veri

21° 6′ 55″ Lindje

Linq ose Link, (greqisht: Μικρολίμνη/Mikrolimni), është fshat në Qarkun i Follorinës, Greqi. Fshati njihej me emrin e vjetër në formën greke si Λάγκα/Lagka përpara vitit 1928.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]