Lipovica (Lebanë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lipovicë
Липовица
Fshat
Vendndodhja
Lipovicë is located in Serbia
Lipovicë
Lipovicë

Koordinatat: 42°45′41″V 21°43′15″L / 42.76139°V 21.72083°L / 42.76139; 21.72083

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Lebanë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 787 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 45′ 41″ Veri

21° 43′ 15″ Lindje

Lipovicë (serbisht: Липовица/Lipovica) është fshat në komunën e Lebanës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]