Lipovica (Leskoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lipovicë
Липовица
Fshat
Vendndodhja
Lipovicë is located in Serbia
Lipovicë
Lipovicë

Koordinatat: 43°7′51″V 21°53′56″L / 43.13083°V 21.89889°L / 43.13083; 21.89889

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 7′ 51″ Veri

21° 53′ 56″ Lindje

Lipovicë (serbisht: Липовица/Lipovica) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]