Lipovljani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lipovljani
—  Qytet  —
Lipovljani is located in Kroacia
Lipovljani
Lipovljani
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Sisak-Moslavina
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.4°0′0″V 16.89°0′0″L / 45.40000°V 16.89000°L / 45.40000; 16.89000 (Lipovljani)Koordinatat: 45.4°0′0″V 16.89°0′0″L / 45.40000°V 16.89000°L / 45.40000; 16.89000 (Lipovljani)
Popullsia 2.242 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Lipovljani (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Sisak-MoslavinaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2242 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2284 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2777 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -1.84%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Sisak-Moslavina