Liridon Silka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Liridon Silka
Të dhënat vetjake
Datëlindja17 korrik 1990
Gjatësia1.73 m (5 ft 8 in)
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Östers IF
Numri8
Karriera me të rinjtë
LSW IF
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2008–2009LSW IF34(5)
2010–2014Motala AIF112(25)
2015–2016Jönköpings Södra IF35(1)
2017IFK Värnamo29(3)
2018-Östers IF9(3)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Liridon Silka (lindi më 17 korrik 1990) është futbollistë suedezë nga Kosova i cili luan për Östers IFSuperettan.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Silka filloi karrierën në klubin LSW IF para se të bashkohet me Motala AIF në sezonin 2010.

Në janar 2015 Silka u ble nga Jönköpings Södra IF, ku nënshkroi kontratë tre vjeçare. Në shkurt 2017, Silka u ble nga IFK Värnamo, ku ai mbeti vetëm një sezon para se të shkonte në Östers IF.[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Liridon Silka klar för Östers IF". {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)