Lista e bankave në Shqipëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kjo është një listë e bankave që veprojnë në Shqipëri. Ato ndahen në dy nivele, atë të bankës qendrore dhe bankave tregtare.

Banka qendrore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Banka tregtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]