Listen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Listen
Listen.jpg
Studio album by
Released1993
GenreProgressive rock
Length60:20
LabelInvincible Records
Jordan Rudess chronology
Arrival
(1988)
Listen Secrets of the Muse
(1997)

Listen është albumi i dytë i Jordan Rudess, i lëshuar në vitin 1993. I takon zhanrit progressive rock.

Ky album është pasuesi i Arrival, albumit të parë të Rudess-it. Në vitin 1994 Rudess-it iu dha çmimi "Best New Talent" nga Keyboard Magazine. Ky shbërblim iu dha atij për shkak të performancave live dhe për shkak të lëshimit të këtij albumi.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Të gjitha këngët janë të kompozuara nga Jordan Rudess.

 1. "Listen to the Voice" – 3:52
 2. "Inspiration" – 5:15
 3. "Beyond the Shoreline" – 4:33
 4. "Fade Away" – 4:32
 5. "It's A Mystery" – 6:47
 6. "Feel the Magic" – 6:26
 7. "Invisible Child" – 5:59
 8. "Across the Sky" – 7:17
 9. "Take Time" – 7:47
 10. "Danielle" – 5:19
 11. "Boogie Wacky Woogie" – 2:31

Anëtarët pjesëmarrës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]