Live at Brixton Academy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Live at Brixton Academy
Live at Brixton Academy kopertina
Live album nga Motörhead
Lëshuar më 9 dhjetor 2003
Inçizuar më 2000
Zhanri Heavy metal, Hard rock
Zgjatja 158:00
Label SPV
Producent(e) Motörhead
Kronologjia e Motörhead
Hammered
(2002)
Live at Brixton Academy
(2003)
Inferno
(2004)

Live at Brixton Academy është albumi live zyrtar i katërt i grupit heavy metal Motörhead. Disku doli në treg më 9 dhjetor 2003 nëpërmjet SPVs dhe komprendon koncerti eseguum nga grupi në vitin 2000Londër.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Disku 1[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. "We Are Motorhead"
 2. "No Class"
 3. "I'm So Bad (Baby I Don't Care)"
 4. "Over Your Shoulder"
 5. "Civil War"
 6. "Metropolis"
 7. "Overnight Sensation"
 8. "God Save the Queen"
 9. "Born to Raise Hell"
 10. "The Chase Is Better Than the Catch"
 11. "Stay Out of Jail"
 12. "Dead Men Tell No Tales"

Disku 2[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. "You Better Run"
 2. "Sacrifice"
 3. "Orgasmatron"
 4. "Going to Brazil"
 5. "Broken"
 6. "Damage Case"
 7. "Iron Fist"
 8. "Bomber"
 9. "Killed by Death"
 10. "Ace of Spades"
 11. "Overkill"

Pjestarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]