Lladurs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lladurs
Komunë
noform
Lladurs Castle.
Stema_figuraBandera de Lladurs.svg
Vendndodhja
Lladurs is located in Spanjë
Lladurs
Lladurs

Koordinatat: 42°2′48″V 1°30′28″L / 42.04667°V 1.50778°L / 42.04667; 1.50778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Kryetari i Bashkisë Joan Vilà i Solé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 128 km2
Lartësia 834 m (m.n.d.)
Popullsia 201 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25283
Koordinatat 42° 2′ 48″ Veri

1° 30′ 28″ Lindje


Lladurs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia. Lladurs ka 201 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 128 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Lladurs – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale