Llagostera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llagostera
Komunë
Vendndodhja
Llagostera is located in Spanjë
Llagostera
Llagostera

Koordinatat: 41°49′45″V 2°53′36″L / 41.82917°V 2.89333°L / 41.82917; 2.89333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Kryetari i Bashkisë Fermí Santamaría i Molero (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 76.61 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 7915 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Llagosterenc, Llagosterenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17240
Koordinatat 41° 49′ 45″ Veri

2° 53′ 36″ Lindje

Faqja Zyrtare www.llagostera.org


Llagostera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Llagostera ka 7915 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 76.61 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]