Llausha (Skënderaj)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llaushë
Fshat
Vendndodhja
Llaushë is located in Kosova
Llaushë
Llaushë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 625 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 30″ Veri

20° 45′ 40″ Lindje

Llaushë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]