Lliçà de Vall

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lliçà de Vall
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Lliçà de Vall.svg
Vendndodhja
Lliçà de Vall is located in Spanjë
Lliçà de Vall
Lliçà de Vall

Koordinatat: 41°35′37″V 2°14′35″L / 41.59361°V 2.24306°L / 41.59361; 2.24306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Valles Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.8 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 6,182 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8185
Koordinatat 41° 35′ 37″ Veri

2° 14′ 35″ Lindje

Faqja Zyrtare www.llissadevall.cat


Lliçà de Vall është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valles Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Lliçà de Vall ka 6,182 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]