Llokvica (Brod)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llokvica (Brod)
Fshat
noform
Vendndodhja
Llokvica (Brod) is located in Maqedonia e Veriut
Llokvica (Brod)
Llokvica (Brod)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 973 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6533
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 34′ 31″ Veri

21° 16′ 33″ Lindje

Popullsia 99 banorë (2002)