Lloret de Vistalegre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lloret de Vistalegre
Komunë
noform
Parish church of the Virgin of Loreto.
Stema_figura
Vendndodhja
Lloret de Vistalegre is located in Spanjë
Lloret de Vistalegre
Lloret de Vistalegre

Koordinatat: 39°37′4″V 2°58′29″L / 39.61778°V 2.97472°L / 39.61778; 2.97472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Pla de Mallorca
Kryetari i Bashkisë Arnau Mateu Gelabert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.44 km2
Lartësia 152 m (m.n.d.)
Popullsia 1275 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Lloritanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7518
Koordinatat 39° 37′ 4″ Veri

2° 58′ 29″ Lindje


Lloret de Vistalegre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla de Mallorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Lloret de Vistalegre ka 1275 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.44 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]