Lluçkareka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lluçkarekë
Fshat
Vendndodhja
Lluçkarekë is located in Kosova
Lluçkarekë
Lluçkarekë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 891 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 58′ 39″ Veri

20° 40′ 60″ Lindje

Lluçkarekë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]