Llukova (Strugë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Llukova
—  fshat  
Llukova (Republika e Maqedonisë)
Llukova
Administrimi
Shteti Republika e Maqedonisë Maqedonia
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Struga
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:41°20′57″ Veri 20°36′16″ Lindje 41.349167° Veri 20.604444° Lindje41°20′57″ Veri 20°36′16″ Lindje 41.349167° Veri 20.604444° Lindje
Popullsia 447 banorë 2002[1]

Llukova është fshat në Komunën e Strugës, Maqedoni.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Fshati është i banuar nga Sllavo-maqedonasit.

Kombësia Banorë  %
Sllavo-maqedonas 444 99.3 %
Të tjerë 3 0.7 %

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]