Lobón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lobón
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Lobón is located in Spanjë
Lobón
Lobón

Koordinatat: 38°51′0″V 6°37′27″P / 38.85000°V 6.62417°P / 38.85000; -6.62417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Tierra de Mérida - Vegas Bajas
Kryetari i Bashkisë Roberto Romero Gragera
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58 km2
Lartësia 245 m (m.n.d.)
Popullsia 2869 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6498
Prefiksi +34 (Spain) + 924 (Badajoz)
Koordinatat 38° 51′ 0″ Veri

6° 37′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.lobon.es


Lobón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Mérida - Vegas Bajas, të provincës Badajoz, në Extremadura. Lobón ka 2869 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 58 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]